Wycieczka klasy 1a i 1c na Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach

W czwartek 13.06 uczniowie klasy 1a i 1c udali się na Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Wycieczka rozpoczęła się zawodami drużyn na drezynach o tytuł „Najlepszej Drużyny Parowozowej”. Następnie uczniowie wyruszyli kolejką w podróż na trasie Rudy-Rybnik Stodoły-Rudy. Po powrocie dzieci wzięły udział w warsztatach „Kolejarski fach”, w czasie których zwiedziły zabytkową lokomotywownię oraz dowiedziały się wielu ciekawostek z zawodu kolejarza. Poznały działanie zwrotnicy, zwiedziły starą kuźnię oraz przećwiczyły sygnały, którymi posługują się kolejarze w trakcie manewrów. Niewątpliwą atrakcją było również ognisko w pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie wycieczki pierwszaki otrzymały na pamiątkę niezbędne wyposażenie kolejarza, czyli gwizdek. Był to dzień pełen wrażeń.