Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan z klasy 1a

W piątek 14 czerwca uczniowie klasy 1a uczestniczyli w imprezie miejskiej „Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan”, której organizatorami byli m.in: gliwiccy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i wodni oraz szkółka judo Kata Guruma. Zajęcia odbyły się na terenie miasteczka Ruchu Drogowego gliwickiej szkoły samochodowej. Wszystkie instytucje biorące w niej udział przekazały pierwszoklasistom podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Oprócz nauki było także mnóstwo atrakcji. W czasie spotkania uczniowie mogli m.in. usiąść w radiowozie, karetce oraz wozie strażackim. Przeszli krótki trening judo oraz skorzystali z malowania twarzy. Było to prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym.