Drukarka 3D, roboty Photon, aparat fotograficzny oraz śniadanie i szycie w Pracowni Technicznej

Uczniowie naszej szkoły podczas kolejnych lekcji i zajęć korzystają z zakupionego sprzętu w ramach rządowego programu “Laboratoria Przyszłości”.

W czasie omawiania ” Zaczarowanej zagrody” w klasie 2b, drukarka 3d tworzyła przesympatycznego pingwina, który stał się później nagrodą w konkursie wiedzy o lekturze. Natomiast na jednej z lekcji wychowania fizycznego, Photon nie tylko podzielił uczniów na grupy do ćwiczeń, ale też pokazywał różne kombinacje ruchów, które uczniowie mieli powtarzać.

W klasie 3c odbyło się spotkanie zapoznawcze z Photonami. Uczniowie poznawali działanie robota, badali jego możliwości. Podjęli też próby programowania i wyznaczania robotowi zadań do wykonania.

Interaktywny robot Photon to doskonała pomoc w pracy rewalidacyjnej. Wraz ze specjalną matą pozwolił zrealizować bardzo ciekawe zajęcia z zakresu programowania rozwijając umiejętność logicznego myślenia.

Podczas balu karnawałowego wykorzystaliśmy aparat fotograficzny do zrobienia zdjęć. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego robili zdjęcia i kręcili filmy podczas walentynek, które potem umieścili na stronie internetowej szkoły.

Uczniowie klasy 5c natomiast wykorzystali aparat fotograficzny w celu udokumentowania swojej pracy na lekcji wychowawczej. Temat lekcji: „Jak dobrze znasz siebie? Powiedz mi o Twoich zaletach. Tworzymy klasową gazetkę”. Celem zajęć było wykonanie prac plastycznych opisujących zalety uczniów i ich mocnych stron. Efekty pracy tworzą klasową gazetkę w sali 42

Natomiast wyposażenie, w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, Pracowni Technicznej w aneks kuchenny, opiekacze i czajnik, umożliwiło uczniom klasy 4c przygotowanie pysznego śniadania wraz z ciepłą herbatą na dobry początek tygodnia nauki.

W ramach zajęć technicznych uczniowie klas piątych ćwiczyli przyszywanie guzika oraz wykonywali prace wytwórcze przy użyciu różnych ściegów. Po takich ćwiczeniach, żadna dziura w spodniach czy urwany guzik nie będzie już problemem.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci